Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na dwuetapowe polsko-czeskie seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

MCEAH
31-01-2023

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

 

Pierwsza część odbędzie się w dniach 2-5 marca 2023 r. w czeskim Terezinie. Jego druga część będzie miała miejsce w Miejscu Pamięci Auschwitz, w dniach 7-10 grudnia 2023 r.

Do udziału w seminarium zapraszamy nauczycieli starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz edukatorów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat Zagłady, historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oraz getta w Theresienstadt.

W programie seminarium znajdą się wykłady, warsztaty, a także zajęcia prowadzone w historycznych przestrzeniach prowadzone przez ekspertów z Czech oraz z Polski.

Językami roboczymi seminarium będą polski i czeski.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jedynie kosztów ubezpieczenia.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 12 lutego 2023 r. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w projekcie decyduje komisja rekrutacyjna, która dokona wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Kontakt:

Justyna Korpak (Projekty Edukacyjne MCEAH): ; tel. 33 844 8005

Piotr Supiński (Projekty Edukacyjne MCEAH): ; tel. 33 844 8064