Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości”: nabór dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

MCEAH
20-09-2021

Ogłaszamy nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” organizowanego we współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz z Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem.

 

Yad Vashem
Yad Vashem
Yad Vashem

Adresatami tej części projektu są uczniowie polskich szkół ponadpodstawowych, którzy w trakcie trwania dnia studyjnego online będą mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia wystawy Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem oraz wzięcia udziału w warsztacie pt. „Jesteśmy Żydami z Polski” prowadzonym przez edukatorów z Yad Vashem. Program będzie realizowany w języku angielskim.

Do udziału można zgłaszać zarówno całe klasy, jak i pojedynczych uczniów, z których później będą tworzone grupy. Dzień studyjny obejmuje cztery godziny lekcyjne. Zajęcia będą odbywać się w stałych terminach w październiku i listopadzie: we wtorki i środy od 10.00 do 13.00 oraz w czwartki od 15.00 do 18.00.

Formularz rejestracyjny online wypełnia opiekun grupy.

Udział w projekcie jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Oprócz dni studyjnych online dla polskich uczniów organizowanych przez Yad Vashem częścią projektu będą także zdalne wizyty studyjne w Miejscu Pamięci Auschwitz dla młodzieży i dorosłych z Izraela prowadzone przez edukatorów MCEAH.

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat historii przedwojennej Polski, II wojny światowej i Holokaustu w Izraelu, poprzez zwrócenie uwagi na wielokulturowość społeczeństwa polskiego w okresie przedwojennym i związanych z tym konsekwencji, przedstawienie kluczowych faktów na temat niemieckiej okupacji Polski w czasie II wojny światowej oraz uwypuklenie losów różnych grup ofiar w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, w szczególności obywateli II RP – Polaków i Żydów.

Kontakt:

 

Financed by the Ministry of Culture, National Heritage and Sport within the programme “Inspiring culture”