Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Auschwitz - historia i symbolika. Czterodniowe seminarium dla nauczycieli.

26-06-2003

W dniach 25-28 czerwca Centrum Edukacyjne Państwowego Muzeum Auschwitz-8irkenau w Oświęcimiu organizuje kolejne czterodniowe seminarium dla nauczycieli pt. Auschwitz – historia i symbolika. Seminarium to jest pierwszą z trzech części programu edukacyjnego dla nauczycieli zatytułowanego Jesteście po to by dać świadectwo.

Program, który uhonorowany został nagrodą Ministra Kultury Sybilla 1999, realizowany jest przez Centrum Edukacyjne Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Oprócz niniejszego seminarium obejmuje roczne studia podyplomowe Totalitaryzm – Nazizm – Holocaust oraz dwutygodniowy kurs w Polsce i Izraelu Judaizm – dzieje i kultura Żydów polskich – Holocaust.

Seminarium ma charakter propedeutyczny i przeznaczone jest dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców i katechetów zainteresowanych współpracą z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz dalszymi szkoleniami prowadzonymi przez nasze Centrum Edukacyjne. Celem seminarium jest zachęcenie nauczycieli do zajęcia się problematyką Auschwitz i Holocaustu oraz do podjęcia działań pedagogicznych kształtujących pozytywne postawy młodego pokolenia.

Uczestnicy seminarium otrzymują zestawy materiałów historycznych i metodycznych opracowanych przez pracowników Centrum Edukacyjnego i pracowników naukowych Muzeum, które zawierają gotowe konspekty lekcji umożliwiających lepsze przygotowanie młodzieży szkolnej do zwiedzania Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz.

Koordynator:
Alicja Białecka, Centrum Edukacyjne
Tel.: 0-33-8448062
Fax: 0-33-8431934 lub 0-33-8431862
E-mail:

Los Polaków i los Żydów
Los Polaków i los...