Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Milion dolarów na Centrum Edukacji. Zagraniczna pomoc dla Muzeum

27-06-2003
W dniu 21 czerwca 2003 Muzeum odwiedził Allan Lewis, przewodniczący Grand Circle Foundation. Przy tej okazji podpisana została wstępna umowa dotycząca pomocy, jaką Fundacja zaoferowała Muzeum.

„Chronić dla przyszłości". Komunikat z konferencji.

26-06-2003
W dniach 23-25 czerwca 2003 r., z okazji oddania do użytku w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau warsztatów i pracowni konserwatorskich, odbyła się w Oświęcimiu międzynarodowa konferencja „Chronić dla przyszłości”.

Auschwitz - historia i symbolika. Czterodniowe seminarium dla nauczycieli.

26-06-2003
W dniach 25-28 czerwca Centrum Edukacyjne Państwowego Muzeum Auschwitz-8irkenau w Oświęcimiu organizuje kolejne czterodniowe seminarium dla nauczycieli pt. Auschwitz – historia i symbolika. Seminarium to jest pierwszą z trzech części programu edukacyjnego dla nauczycieli zatytułowanego Jesteście po to by dać świadectwo.

Rezydencja śmierci. Nowy album poświęcony obozowi śmierci Auschwitz.

23-06-2003
Ukazał się nowy album o KL Auschwitz. Zawiera on zarówno materiał archiwalny z lat funkcjonowania tego obozu jak i współczesne fotografie, przedstawiające jego pozostałości. Materiał archiwalny w postaci dokumentów i fotografii pochodzi głównie ze zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przeżyli piekło. Rocznica pierwszego transportu do Auschwitz.

15-06-2003
Dokładnie 63 lata temu wyruszył z Tarnowa pierwszy transport więźniów do nowo tworzonego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wczoraj blisko czterdziestu uczestników tragicznych wydarzeń sprzed lat ponownie przyjechało do Tarnowa, aby w miejscu, gdzie rozpoczęła się ich droga przez piekło - jak sami mówią o latach spędzonych w obozie - oddać hołd tym wszystkim, którym nie było dane przeżyć wojny.

Międzynarodowa konferencja z okazji otwarcia nowej pracowni konserwatorskiej

03-06-2003
W poniedziałek 23 czerwca 2003 r. zostanie oddana do eksploatacji jedna z nowocześniejszych pracowni konserwatorskich w Polsce. Zatrudnieni w niej zostaną specjaliści z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwenci wydziału sztuk pięknych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki.