Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

"Polskie obozy koncentracyjne"

30-05-1999
W listopadzie 1998 w australijskim "The Australian" pojawia się artykuł Blessed be their names, w którym w jednym z fragmentów mówi się: "The beatification in 1971 of Maximilian Kolbe, who died in a Polish concentration camp/umarł w polskim obozie koncentracyjnym/ in 1941, attracted controversy because of allegations that he had been guilty of anti-semitism as a journalist before war"

Nowa ustawa o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady

20-05-1999
Prezydent RP podpisał ustawę o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady, regulującą również sprawę strefy ochronnej wokół Muzeum.

XI Marsz Żywych

20-05-1999
Wzięło w nim udział około 1600 uczestników, w tym kilkuset Polaków. Jest to pierwszy marsz z tak dużą liczbą młodzieży nieżydowskiej.

Złoty Krzyż Zasługi dla Jonathana Webera

15-05-1999
Jonathan Weber, prof. Uniwersytetu Oksfordzkiego, członek Międzynarodowej Rady Muzeum został odznaczony złotym krzyżem zasługi. Żona otrzymuje srebrny krzyż zasługi. Odznaczenia zostają wręczone przez polską ambasadę w Londynie w uznaniu ich wkładu w rozwój stosunków polsko-żydowskich.

Wizyta Diny Gottliebovej

15-05-1999
Do Muzeum przyjeżdża była więźniarka KL Auschwitz, Dina Gotliebova w towarzystwie córki, adwokata i ekipy TV NBC. Domaga się ona zwrotu wykonanych przez siebie w obozie na zlecenie Mengelego kolorowych akwarel Cyganów.

Poznawanie amerykańskiej polityki edukacyjnej

20-04-1999
Kilkuosobowa delegacja pracowników Muzeum, opracowująca nową wystawę i nowy program działania Muzeum, udaje się w podróż studyjną po Stanach Zjednoczonych.