MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Rodzinna pamięć” - dyskusja w 75. rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz

16-04-2018

W związku z 75 rocznicą ucieczki Witolda Pileckiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz zapraszamy 28 kwietnia na dyskusję panelową „Rodzinna pamięć”, która poświęcona będzie znaczeniu pamięci o ofiarach Auschwitz w polskich rodzinach.

 

Wezmą w niej udział krewni więźniów Auschwitz: ojca Maksymiliana Kolbe, Kazimierza Piechowskiego, Witolda Pileckiego, Antoniego i Katarzyny Piskorków, Mikołaja Siemiona, Kazimierza Smolenia oraz Seweryny Szmaglewskiej. Dyskusję moderować będzie redaktor Marek Zając, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 13.00 w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Udział w dyskusji panelowej jest bezpłatny. Do udziału zapraszamy nauczycieli, młodzież, przewodników, studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i seminariów prowadzonych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali wykładowej prosimy o przesłanie . Po tym terminie prosimy o kontakt telefoniczny.

Koordynacja:
dr Maria Martyniak
tel.: 33 844 8005
e-mail: maria.martyniak@auschwitz.org

Pliki do pobrania

formularz_zgloszeniowy_2804.docx
formularz_zgloszeniowy_2804.docx
Formularz zgłoszeniowy. Wypełniony formularz prosimy przesyłać na adres: maria.martyniak[at]auschwitz.org