Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Przestroga wynika z pamięci. Sprawozdanie Miejsca Pamięci 2021

26-01-2022
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2021 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński napisał: „Dzieckiem mądrości jest przestroga. A owa przestroga wynika z pamięci”.

Multibook – przygotowanie do wizyty w Miejscu Pamięci

21-01-2022
Interaktywny multibook przygotowujący do wizyty to propozycja Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla młodych ludzi, którzy planują odwiedzić Miejsce Pamięci Auschwitz. Jest on dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim.

Lekcje internetowe o sprawcach zbrodni w Auschwitz

14-01-2022
„Załoga SS w KL Auschwitz” oraz „Kobiety w służbie SS” to nowe lekcje internetowe przygotowane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Opowiadają one o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w kontekście sprawców i sprawczyń.

Auschwitz: historia, miejsce i ludzie – angielskojęzyczny podręcznik akademicki

22-12-2021
Angielskojęzyczny podręcznik akademicki „Auschwitz: History, Place and People. An Academic Guide to the Camp Complex” to efekt zakończonego właśnie projektu „Witnessing Auschwitz. Living here” realizowanego przez Fundację Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau, Miejsce Pamięci Auschwitz oraz University of British Columbia z Vancouver.

„Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” – podsumowanie pierwszej części projektu

17-12-2021
Zakończył się pierwszy etap polsko-izraelskiego projektu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” realizowanego wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Yad Vashem i Dom Bojowników Getta w Izraelu.
więcej