Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Sesja edukacyjna w 80. rocznicę deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz - 28 października 2021 r.

13-10-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają 28 października do udziału w sesji edukacyjnej online poświęconej 80. rocznicy deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz.

„Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości”: nabór dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

20-09-2021
Ogłaszamy nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” organizowanego we współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz z Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem.

„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” – podsumowanie konferencji edukacyjnej online

03-09-2021
„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” to tytuł konferencji metodycznej dla nauczycieli, która odbyła się 28 i 29 sierpnia w trybie online.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

24-08-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”.

Konferencja "Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz" - zapowiedź

09-08-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza nauczycieli i edukatorów na konferencję metodyczną pt. Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniach 28-29 sierpnia 2021.
więcej