Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Informacja dotycząca pracy Muzeum w związku z występowaniem koronawirusa na świecie

ps
06-03-2020

W związku z decyzją rządu o zamknięciu muzeów i placówek kultury w Polsce informujemy, że Muzeum do odwołania jest nieczynne. Z tego powodu nie będzie prowadzona korespondencja oraz udzielana informacja telefoniczna i na miejscu. Sprawy, z którymi zgłaszają się Państwo także drogą elektroniczną zostaną rozpatrzone po tym, jak zakaz działalności zostanie zniesiony. Prosimy o wyrozumiałość w tych trudnych okolicznościach. 

 

Muzeum zwróci pieniądze wszystkim, którzy dokonali rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem na okres zamknięcia Muzeum. Nie ma możliwości dokonywania rezerwacji zwiedzania na przyszłe terminy. 

W komunikacie do dyrektorów instytucji kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało, iż “obecnie celem nadrzędnym jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom”.

Jednocześnie, zalecamy śledzenie na bieżąco informacji związanych z podstawowymi zasadami profilaktyki zakażeń udostępnionych na stronie polskiego Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl), Światowej Organizacji Zdrowia (www.who.int) bądź innych krajowych instytucji sanitarnych i epidemiologicznych.

Dalsze informacje będą podawane na naszej stronie internetowej.