Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wsparcie Volkswagena dla Muzeum

ŁL/PS
01-10-2023

W trakcie wizyty grupy menedżerów firmy Volkswagen w Miejscu Pamięci, rozpoczętej 25 września, w darze dla Muzeum przekazano samochód, który będzie wsparciem dla utrzymania historycznego terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Wsparcie...
Wsparcie...
Wsparcie...

- Współpraca z koncernem VW oraz Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim jest wielowymiarowa. Obejmuje pobyty edukacyjne uczniów szkół zawodowych z Niemiec i Polski w Muzeum Auschwitz-Birkenau, pracę wolontariuszy czy wizyty menedżerów. VW i MKO wspierają także działania Muzeum poprzez przekazywanie specjalistycznych samochodów tak potrzebnych we właściwym utrzymywaniu Miejsca Pamięci – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor MCEAH.

Wiceprzewodniczący MKO Christoph Heubner powiedział: - Wszyscy wiemy, jak wiele działań podejmują Państwo codziennie na rzecz zachowania Miejsca Pamięci Auschwitz. Grupa naszych menadżerów będzie się mogła o tym przekonać w ciągu najbliższego tygodnia. To dla nas zaszczyt, że poprzez praktyczne działania możemy Was wesprzeć w Waszej codziennej pracy. Cieszymy się, że w taki sposób możemy służyć polskiemu i europejskiemu społeczeństwu

- Cieszę się, że zarówno menadżerowie Volkswagena, jak i polsko-niemieckie grupy praktykantów mogą realizować podróże studyjne do Miejsca Pamięci Auschwitz, a także własnym zaangażowaniem wesprzeć pracę tego jakże ważnego dla historii świata miejsca – powiedziała Ines Doberanzke, która od ponad 10 lat jest odpowiedzialna za współpracę firmy z Muzeum.

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski oraz Volkswagen Group są wśród uhonorowanych darczyńców wspierających edukację w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Ich współpraca z Muzeum trwa już od ponad trzech dekad. Dzięki temu partnerstwu możliwa była organizacja wielu ważnych międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych, dokonanie remontu sal wykładowych, czy też wydanie kilku ważnych publikacji. Ważnym elementem są również przyjazdy młodzieży niemieckiej, która każdego roku pomaga, razem z polską młodzieżą, w różnego rodzaju pracach na terenie poobozowym.