Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Media

W Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau 27 stycznia 2020 r. odbędą się obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Akredytacje i centrum prasowe

Proces akredytacji został zakończony. Informacje do dziennikarzy, którzy wypełnili wniosek akredytacyjny, zostaną wysłane najpóźniej 23 stycznia. Nie ma już możliwość akredytowania się na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Informacje o przyznaniu akredytacji oraz informacje dotyczące obsługi medialnej zostaną przesłane na podany we wniosku adres e-mail najpóźniej do 23 stycznia 2020. Akredytacje będzie można odbierać od południa 26 stycznia do południa 27 stycznia.

Przygotowanych zostanie kilka pooli – dla fotografów agencyjnych, którzy będą obecni w namiocie głównym obchodów, a także dla kamerzystów i fotoreporterów, którzy przy pomniku w byłym obozie Birkenau będą mogli obserwować złożenie zniczy przez byłych więźniów oraz oficjalne delegacje. Reszta dziennikarzy będzie śledzić przebieg obchodów w centrum prasowym, w którym będzie można śledzić przebieg obchodów rocznicowych z tłumaczeniem symultanicznym, a także uzyskać dostęp do sygnału audio i video oficjalnej transmisji. Przy centrum prasowym znajdą się także stanowiska do relacji "na żywo". Uwaga poza grupą fotoreporterów agencyjnych dziennikarze nie będą obecni w namiocie głównych obchodów. 

Centrum Prasowe otwarte będzie do godziny 22.00. Prąd na stanowiskach do relacji "na żywo" będzie dostępny do rana. 

Fotografie do pobrania

FOTOGRAFIE DLA MEDIÓW DO POBRANIA. PROSIMY O PODANIE AUTORA ORAZ www.auschwitz.org

Transmisja telewizyjna

Producentem oficjalnego sygnału telewizyjnego podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz 27 stycznia 2020 r. będzie Telewizja Polska S.A.

TVP transmitować będzie zarówno złożenie wieńców pod Ścianą Śmierci o godzinie 8.30, jak i główne obchody rocznicowe od godziny 15.30.

Z bezpłatnego sygnału telewizyjnego dostępnego w przekazie satelitarnym, będą mogły skorzystać stacje telewizyjne na całym świecie. Wszystkie stacje telewizyjne zainteresowane transmisją satelitarną powinny kontaktować się z Ewą Borkowską z TVP (+48 22 547 68 55, ewa.borkowska@tvp.pl). 

Koordynaty transmisji satelitarnej

Parameters of satellite signal
AUDIO:
Channel 1 - Floor
Channel 2 - Floor
Channel 3 - English
Channel 4 - Polish

Warunki bezpłatnej licencji bez ograniczeń terytorialnych na okres 5 lat (ZOBACZ PDF) (TV, Internet, inne technologie przekazu):

Niekomercyjne wykorzystanie: własna retransmisja na żywo i z opóźnieniem, w całości i w części;
Programy informacyjne i publicystyczne;
Obowiązkowe podanie informacji o źródle pochodzenia sygnału/producencie po transmisji – Telewizja Polska S.A. (TVP)
Prawa archiwalne: Telewizja Polska S.A. (TVP)

Streaming

Streaming transmisji obchodów rocznicowych będzie  dostępny w językach polskim i angielskim w jakości HD na stronie internetowej www.auschwitz.org, w serwisie YouTube oraz w mediach społecznościowych Miejsca Pamięci.

Spotkanie z byłymi więźniami i briefing prasowy dyrektora Muzeum

26 stycznia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbędą się dwa wydarzenia dostępne dla przedstawicieli mediów akredytowanych na rocznicę. O godzinie 11.00 rozpocznie się briefing prasowy dyrektora Muzeum Auschwitz dr. Piotra M. A. Cywińskiego, natomiast od 12.00 do 18.00 odbędą się trzy spotkania z byłymi więźniami Auschwitz. Każde z nich potrwa ok. 2 godzin i w każdym z nich weźmie mała grupa byłych więźniów obozu. Spotkania te będą moderowane, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie mediów nie przewidujemy możliwości wywiadów indywidualnych. 

Pakiet informacyjny dla dziennikarzy

Podstawowe informacje o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz o współczesnym Miejscu Pamięci.

Kontakt dla mediów:

press@auschwitz.org
+48 33 844 81 45