Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Informacje organizacyjne

W dniu 27 stycznia 2020 r. na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau będą miały miejsce obchody upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia obozu.

27 stycznia 2020 r. Muzeum Auschwitz będzie niedostępne dla odwiedzających.

 

UCZESTNICY OBCHODÓW 75. ROCZNICY WYZWOLENIA

• GOŚCIE ZAPROSZENI

1. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu rozpoczną się o godzinie 15.30 na terenie byłego obozu Birkenau. 

2. Osoby posiadające zaproszenie do udziału w obchodach proszone są o pozostawienie samochodów na parkingu byłej bazy PKS-u znajdującym się przy ul. Więźniów Oświęcimia 55 (była baza PKS). Na miejsce obchodów zostaną Państwo przewiezieni autokarami zapewnionymi przez Organizatora. 

3. Dojazd prywatnym samochodem lub dojście pieszo na miejsce obchodów nie będą możliwe.

4. Autokary dowożące gości z parkingu do hali namiotowej będą kursowały regularnie od godziny 11.30 do 14.00 (ostatni kurs). Po godzinie 14.00 nie będzie możliwości dojazdu na miejsce obchodów. 

5. Wszyscy goście będą poddani kontroli bezpieczeństwa.

6. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

7. Prosimy o przyjazd na parking z odpowiednim wyprzedzeniem, najpóźniej o godzinie 13.00.

8. Po zakończeniu obchodów wszyscy goście zostaną przewiezieni z powrotem z byłego obozu Auschwitz II-Birkenau na parking przy ul. Więźniów Oświęcimia 55. 

9. Ze względów organizacyjnych nie przewidujemy możliwości składania zniczy i kwiatów przez gości, za wyjątkiem oficjalnych delegacji ujętych w programie głównym

• WIDZOWIE (OSOBY BEZ ZAPROSZEŃ)

1. Osoby indywidualne i grupy zorganizowane nie posiadające zaproszeń, chcące wziąć udział w obchodach, będą mogły wejść wyłącznie do sektora BI na terenie byłego obozu Birkenau. Przebieg obchodów będzie transmitowany na dużym ekranie. 

2. Prosimy o pozostawienie samochodów na parkingu przy ul. Więźniów Oświęcimia 55 w Oświęcimiu (dawna baza PKS). Prosimy o pozostawianie dużych bagaży w samochodach lub autokarach.

3. Wszyscy goście będą poddani kontroli bezpieczeństwa.

4. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

5. Do sektora otwartego zostaną Państwo przewiezieni autokarami zapewnionymi przez Organizatora. Nie będzie możliwości ani pieszego dojścia, ani indywidualnego dojazdu do sektora otwartego.

6. Autokary dowożące gości do sektora otwartego będą kursowały regularnie od godziny 14.30 do 16.00. Podczas obchodów będzie możliwość opuszczenia sektora, jednak bez opcji powrotu.

7. Autokary zapewnione przez Organizatora będą odwozić gości z sektora otwartego z powrotem na parking przy ul. Więźniów Oświęcimia 55 w Oświęcimiu.

8. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów osoby znajdujące się w sektorze otwartym będą miały możliwość podejścia pod pomnik i oddania hołdu Ofiarom. 

• MEDIA

Wszystkie informacje dotyczące udziału dziennikarzy w obchodach znajdują się w zakładce MEDIA

• UWAGA

1. Podczas planowania godzin przyjazdu prosimy Państwa o uwzględnienie konieczności przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa oraz liczne utrudnienia komunikacyjne podczas podróży.

2. Ze względu na dużą liczbę zaproszonych gości, grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych chcących wziąć udział w obchodach informujemy o możliwości wystąpienia znacznych utrudnień komunikacyjnych po ich zakończeniu.