Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Filmowanie i fotografowanie

 

Wykonywanie na terenie Muzeum materiałów filmowych i fotograficznych związanych z historią Auschwitz i pamięcią o ofiarach na potrzeby filmów dokumentalnych oraz materiałów filmowych udostępnianych w mediach społecznościowych w celach komercyjnych, wymaga zgody Muzeum.

Warunkiem koniecznym do uzyskania zezwolenia jest użycie wykonanych materiałów wyłącznie w przedsięwzięciach i projektach nienaruszających dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. 

Materiały reporterskie
Fotografowanie i filmowanie przez dziennikarzy na terenie Muzeum wymaga zgody Biura Prasowego Muzeum. Kontakt mailowy: press@auschwitz.org

 

Film dokumentalny
Realizacja filmów dokumentalnych na terenie Muzeum wymaga zgody dyrektora Muzeum i podpisania umowy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Wypełniony wniosek prosimy wysyłać na adres: press@auschwitz.org


Filmy fabularne
Muzeum nie wydaje zgody na realizację filmów fabularnych na terenie Miejsca Pamięci.

 

Filmowanie z powietrza (w tym drony)

Obszar Muzeum znajduje się w strefie zakazu lotów EPP20. Muzeum wydaje zgodę na filmowanie z powietrza jedynie w szczególnych przypadkach (np. materiały telewizyjne czy filmy dokumentalne). Prosimy o zapoznanie się z pełnymi zasadami użycia drona na terenie Muzeum.

 

Filmowanie i fotografowanie do celów prywatnych
Fotografowanie i filmowanie do celów prywatnych (niekomercyjnych) dozwolone jest na całym ogólnodostępnym dla odwiedzających terenie z wyjątkiem sali z włosami Ofiar (w bloku nr 4) oraz w podziemiach bloku nr 11.