Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Informacje organizacyjne

TRANSMISJA OBCHODÓW

Obchody 78. rocznicy wyzwolenia Auschwitz będą transmitowane w Internecie na następujących stronach:

www.auschwitz.org
78.auschwitz.org
facebook.com/AuschwitzMemorial
twitter.com/MuzeumAuschwitz
www.youtube.com/AuschwitzMemorial

Obchody będzie można oglądać bez konieczności rejestrowania lub logowania się, czy też pobierania jakichkolwiek dodatkowych programów.

UPAMIĘTNIENIE W MIEJSCU PAMIĘCI

27 stycznia 2023 r. będzie możliwe indywidualne wejście na teren Miejsca Pamięci i upamiętnienie Ofiar.

Na teren Muzeum w godzinach 7:30-9:00; 12:00-15:00 będą mogły wchodzić – w odstępach czasowych – zgłoszone wcześniej grupy/delegacje.

Prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres 78.commemoration@auschwitz.org w celu ustalenia dokładnej godziny wejścia. Jednocześnie prosimy o podanie imion i nazwisk osób wchodzących w skład grup/delegacji. Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania i przebywania na terenie Muzeum.

OSOBY CHCĄCE WZIĄĆ UDZIAŁ W UPAMIĘTNIENIU

Osoby indywidualne i grupy zorganizowane, które chcą wziąć udział w obchodach 78. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, będą mogły wejść do otwartego sektora dla publiczności zlokalizowanego przy Pomniku Ofiar na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau. Przebieg obchodów będzie można śledzić na znajdującym się tam telebimie, a także żywo w Internecie.

Prosimy o pozostawianie pojazdów na parkingu gminnym w Brzezince przy ul. Męczeństwa Narodów 14.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt drogą elektroniczną na adres 78.commemoration@auschwitz.org w celu otrzymania imiennej karty wstępu uprawniającej do wejścia do sektora otwartego. Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania i przebywania na terenie Muzeum.

INFORMACJE DLA ODWIEDZAJĄCYCH MIEJSCE PAMIĘCI 27 STYCZNIA 2023 R.

27 stycznia 2023 r. Miejsce Pamięci Auschwitz będzie udostępnione odwiedzającym z pewnymi ograniczeniami. Prosimy o dostosowywanie się do poleceń Straży Muzealnej, przewodników oraz pracowników Muzeum. Okolice Pomnika Ofiar, ruin komór gazowych i krematoriów nr 4 i 5 oraz budynek tzw. „Sauny” na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau będą niedostępne dla odwiedzających.