Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Seminarium Yad Vashem online - 22-23 listopada. Zgłoszenia do 31 października.

MCEAH
01-10-2020

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na dwudniowe seminarium online przygotowane z Yad Vashem w Jerozolimie, które odbędzie się 22-23 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne seminarium wyjazdowe do Izraela „Judaizm – Dzieje i kultura Żydów – Holokaust” nie odbędzie się.

 

Uczestnicy seminarium przy makiecie kompleksu Yad Vashem
Uczestnicy...
Uczestnicy seminarium w tzw. Dolinie gmin w Yad Vashem
Uczestnicy...

– Nasze seminaria w Izraelu odbywają się już od ponad 20 lat. Mimo braku możliwości podróży w tym roku, chcemy podtrzymać ciągłość projektu. Dlatego też zapraszamy edukatorów i nauczycieli, którzy nie uczestniczyli jeszcze w żadnym seminarium organizowanym przez Yad Vashem – powiedziała Anna Stańczyk z MCEAH.

Tematem seminarium będzie działanie Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście Yad Vashem. Zajęcia obejmą wykład wprowadzający do koncepcji pedagogicznej Szkoły Yad Vashem, wirtualne oprowadzanie po kampusie i muzeum, spotkanie z osobą ocalałą z Zagłady oraz warsztaty edukacyjne. Udział w projekcie jest bezpłatny. Językiem wykładowym będzie język polski.

– Uczestnicy seminarium będą mieli pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym na seminarium wyjazdowe do Izraela, które – jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – odbędzie się jesienią 2021 r. – dodała Anna Stańczyk.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego online do 31 października 2020 r.

O wynikach rekrutacji poinformujemy w pierwszym tygodniu listopada. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: anna.stanczyk@auschwitz.org