Aktualności
„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Sesja edukacyjna online - 23 lutego 2021 r.
„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 23 lutego 2021 r.
Program:
10:00-10:05 – otwarcie, Andrzej Kacorzyk, Dyrektor MCEAH
10:05-10:50 – Milczący świadkowie, dowody zbrodni. Zbiory Miejsca Pamięci Auschwitz – prezentacja, Elżbieta Cajzer, Kierownik Zbiorów Muzeum
10:50-11:00 – przerwa
11:00-12:00 – spotkanie z Karoliną Sulej, autorką książki Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Spotkanie moderować będzie Jadwiga Pinderska-Lech, Kierownik Wydawnictwa Muzeum
12:00-12:15 – podsumowanie i przerwa
12:15-13:45 – Historia zamknięta w obiektach – warsztat edukacyjny dla młodzieży (dla pięciu grup)
W sesji można uczestniczyć na dwa sposoby. Korzystając z platformy Zoom będzie można zadawać pytania prelegentom, a także otrzymać zaświadczenia o uczestnictwie. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Formularz zgłoszeniowy dla osób indywidualnych
– Nauczyciele mogą zgłaszać do udziału w sesji całe klasy. Dotyczy to 8 klasy szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkoły średniej. Do wyboru jest opcja z warsztatem edukacyjnym lub bez. Ze względu na to, że w warsztacie może wziąć udział maksymalnie pięć klas 30-osobowych, o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń – powiedziała Anna Stańczyk z MCEAH.
Formularz rejestracyjny dla szkół
Sesję będzie też można śledzić w otwartym dostępie na Youtube bez możliwości interakcji z prelegentami i otrzymania zaświadczenia.
Zgłoszenia do udziału przyjmujemy do 19 lutego 2021 r.
Kontakt: