Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” w Czechach i w Polsce

04-05-2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście wznawia dwuetapowe seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” organizowane we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

 

Pierwsza część projektu odbędzie się w czeskim Terezinie w dniach 25-28 czerwca. Druga część w Miejscu Pamięci Auschwitz zaplanowana jest na 3-6 listopada.

Do udziału w seminarium zapraszamy nauczycieli starszych klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej oraz edukatorów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat Zagłady, historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz getta Theresienstadt. Ponadto pracując w międzynarodowych grupach uczestnicy i uczestniczki seminarium zastanowią się m.in. nad sposobami edukacji o Holokauście oraz wymienią się swoimi doświadczeniami na tym polu.

Na program seminarium składać się będzie cykl wykładów, warsztatów oraz zajęć w terenie prowadzonych przez ekspertów z Czech i z Polski.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów ubezpieczenia. Językami roboczymi seminarium będą polski i czeski.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 20 maja 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w seminarium nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:
Piotr Supiński
Projekty Edukacyjne 

tel. +33 844 80 64