MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

107. numer Miesięcznika „Oś”. Forbidden Art w West Point

21-03-2017
W bibliotece Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point 9 lutego otwarto wystawę pt. Forbidden Art (Sztuka zakazana). Przygotowana przez Muzeum Auschwitz ekspozycja prezentuje historie 20 dzieł sztuki wykonanych nielegalnie i z narażeniem życia przez więźniów obozów koncentracyjnych. Relacja wewnątrz numeru, a także na stronie z fotoreportażem.

Posiedzenie Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

17-03-2017
Podsumowanie i ocena aktywności Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w roku 2016 oraz plany na kolejny rok w kontekście coraz bliższego rozpoczęcia prac adaptacyjnych w przyszłej siedzibie Centrum były głównymi tematami posiedzenia Rady MCEAH, które 17 marca odbyło się w Oświęcimiu.

„Auschwitz – historia i symbolika” – pierwszy etap seminarium dla polskich i czeskich nauczycieli

10-03-2017
W dniach 3-4 marca 2017 r. odbył się pierwszy etap seminarium dla polskich i czeskich nauczycieli „Auschwitz – historia i symbolika” organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Miejscem Pamięci Terezin. Jest to kontynuacja projektu rozpoczętego w 2014 roku. Wzięło w nim udział 24 nauczycieli z Polski i Czech, którzy w swojej pracy szczególny nacisk kładą na nauczanie o tradycji i kulturze żydowskiej oraz o historii II wojny światowej i Holokaustu.

Prywatny list esesmana z załogi KL Auschwitz przekazany do Archiwum

06-03-2017
Oryginalny list napisany przez jednego z esesmanów z załogi niemieckiego obozu Auschwitz Stefana Dilmetza został przekazany do Archiwum Miejsca Pamięci. To pierwszy efekt apelu Muzeum ogłoszonego w styczniu i skierowanego do niemieckiej i austriackiej opinii publicznej o przekazywanie dokumentów, zdjęć, czy prywatnych listów związanych z załogą SS KL Auschwitz.

Nabór kandydatów na przewodników

01-03-2017
W związku utrzymującą się wysoką liczbą odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, która w ubiegłym roku osiągnęła poziom 2 milionów osób, poszukujemy kandydatów na przewodników współpracujących z Muzeum

Polsko-holendersko-brytyjska współpraca edukatorów. Seminaria „Auschwitz – Historia i Edukacja” w Miejscu Pamięci

20-02-2017
W styczniu i lutym 2017 r. w Miejscu Pamięci Auschwitz odbyły się kolejne seminaria z cyklu „Auschwitz – Historia i Edukacja” zorganizowane przez MCEAH we współpracy z Uniwersytetem HAN w Nijmegen (Holandia) oraz Uniwersytetem w Northampton (Wielka Brytania). Wzięli w nich udział holenderscy nauczyciele i edukatorzy oraz brytyjscy studenci zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy dotyczącej historii Auschwitz i Holokaustu.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    249