Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Zaproszenie: „Z Litzmannstadt Ghetto do KL Auschwitz” – sesja edukacyjna 7 października 2021 r.

01-09-2021
„Z Litzmannstadt Ghetto do KL Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 7 października 2021 r. z okazji 77. rocznicy deportacji Żydów z getta łódzkiego do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

Nowa lekcja internetowa: "Dzieci w KL Auschwitz"

27-08-2021
„Dzieci w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorką jest Helena Kubica.

Ogólnopolski konkurs: „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

24-08-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”.

II edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

16-08-2021
1 września w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście rusza II edycja projektu edukacyjnego „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanego do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.

80. rocznica śmierci o. Maksymiliana Kolbe

14-08-2021
80 lat temu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz został zabity franciszkanin, o. Maksymilian Maria Kolbe. Rocznica tego wydarzenia została upamiętniona w Miejscu Pamięci.

Konferencja "Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz" - zapowiedź

09-08-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza nauczycieli i edukatorów na konferencję metodyczną pt. Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniach 28-29 sierpnia 2021.