Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

16. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

30-09-2021
28 września w Warszawie odbyło się 16. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Laureaci konkursu na nową wystawę polską w Miejscu Pamięci Auschwitz

29-09-2021
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy, pt. "Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”, która w przyszłości znajdzie się w bloku 15 na terenie byłego obozu Auschwitz I.

„Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości”: nabór dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

20-09-2021
Ogłaszamy nabór uczestników do polsko-izraelskiego programu „Kształtowanie przyszłości poprzez lekcje płynące z przeszłości” organizowanego we współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz z Międzynarodową Szkołą Nauczania o Holokauście w Yad Vashem.

Wydawnictwo Muzeum Auschwitz w wykazie wydawnictw recenzowanych prac naukowych

17-09-2021
Wydawnictwo Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau znalazło się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Wykaz ten został opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nowoczesna infrastruktura od Orange dla Muzeum Auschwitz

14-09-2021
Dzięki wsparciu technologicznemu Orange, Muzeum Auschwitz zyska nowoczesną infrastrukturę zapewniającą szybki i wydajny dostęp do Internetu: 5G/4G, światłowodowy, a także łączność bezprzewodową na terenie całego Miejsca Pamięci Stanie się ono w ten sposób jeszcze bardziej dostępne, także dla tych, którzy nie mogą odwiedzić go osobiście. List intencyjny w tej sprawie podpisali 13 września przedstawiciele Orange Polska oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i Fundacji Auschwitz-Birkenau.

„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” – podsumowanie konferencji edukacyjnej online

03-09-2021
„Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz” to tytuł konferencji metodycznej dla nauczycieli, która odbyła się 28 i 29 sierpnia w trybie online.