MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

XV edycja studiów podyplomowych „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” rozpoczęta

03-04-2017
Spotkanie z Zofią Posmysz byłą więźniarką niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz rozpoczęło XV edycję studiów podyplomowych „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust”. Nowo przyjęci słuchacze, absolwenci poprzedniej edycji studiów oraz młodzież z oświęcimskich szkół ponadgimnazjalnych mieli wyjątkową okazję do wysłuchania przejmujących wspomnień i doświadczeń obozowych.

„Kobiety w KL Auschwitz” – sesja edukacyjna

24-03-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje 5 kwietnia 2017 r. sesję edukacyjną pt. Kobiety w KL Auschwitz. W tym roku mija 75 lat od utworzenia w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz obozu dla kobiet.

„Przemysł i Zagłada. Topf & Söhne. Konstruktorzy pieców Auschwitz” – wystawa czasowa w Miejscu Pamięci

22-03-2017
„Przemysł i Zagłada. Topf & Söhne. Konstruktorzy pieców Auschwitz” to tytuł nowej wystawy czasowej w Miejscu Pamięci Auschwitz. Jest ona poświęcona losom firmy z Erfurtu, której inżynierowie zaprojektowali i zbudowali piece krematoryjne w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.

„Nie mieliśmy pojęcia dokąd zabrano nasze rodziny. Początki Zagłady w KL Auschwitz” – sesja edukacyjna

22-03-2017
Początkom Zagłady Żydów w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau poświęcona była sesja edukacyjna „Nie mieliśmy pojęcia dokąd zabrano nasze rodziny”, którą 22 marca 2017 r. zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

107. numer Miesięcznika „Oś”. Forbidden Art w West Point

21-03-2017
W bibliotece Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point 9 lutego otwarto wystawę pt. Forbidden Art (Sztuka zakazana). Przygotowana przez Muzeum Auschwitz ekspozycja prezentuje historie 20 dzieł sztuki wykonanych nielegalnie i z narażeniem życia przez więźniów obozów koncentracyjnych. Relacja wewnątrz numeru, a także na stronie z fotoreportażem.

„Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości” – projekt dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

20-03-2017
„Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości” to projekt Muzeum Auschwitz skierowany do uczniów polskich szkół ponadpodstawowych w ramach obchodów 75. Rocznicy Aktion Reinhardt i Zagłady Żydów polskich. Program jednodniowych wizyt obejmujących Centrum Żydówskie w Oświęcimiu oraz Muzeum Auschwitz finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    244