Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wystawa "Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko" w Szwecji od maja 2022 r.

14-10-2021
W maju 2022 r. wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” zostanie otwarta w Malmömässan w szwedzkim Malmö. Informację przekazano  13 października podczas odbywającego się w Malmö Międzynarodowego Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczaniu Antysemityzmu.

Sesja edukacyjna w 80. rocznicę deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz - 28 października 2021 r.

13-10-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają 28 października do udziału w sesji edukacyjnej online poświęconej 80. rocznicy deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz.

Posiedzenie Rady Muzeum

12-10-2021
Rozwój Muzeum – mimo negatywnego wpływu pandemii i związanych z nią czasowych zamknięć Miejsca Pamięci – był głównym tematem posiedzenia Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które 11 października odbyło się w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Nowa publikacja Muzeum: „Świadkowie z dna piekła. Historia Sonderkommando w KL Auschwitz”

07-10-2021
„Świadkowie z dna piekła” – monograficzne opracowanie historii Sonderkommando w obozie Auschwitz autorstwa dr. Igora Bartosika – to najnowsza publikacja Muzeum. Ta tzw. grupa specjalna więźniów, składająca się głównie z deportowanych do obozu Żydów, zmuszana była przez Niemców do spalania zwłok masowej zagłady.

Nowa wystawa austriacka w Miejscu Pamięci Auschwitz

04-10-2021
„Tak daleko, tak blisko” - Austria a Auschwitz” to tytuł nowej narodowej wystawy austriackiej otwartej 4 października w bloku 17 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz I.

Premio Cherasco Storia za upowszechnianie historii dla dyrektora Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz

02-10-2021
Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M. A. Cywiński odebrał 2 października we Włoszech nagrodę Cherasco Storia za zasługi w upowszechnianiu historii.