Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Powstaje Nowa Wystawa Główna Muzeum Auschwitz

01-02-2021
Muzeum Auschwitz podpisało umowę z firmą LS Projekt Pracownia Architektoniczna na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i prac konserwatorskich pierwszych dwóch bloków wystawienniczych oraz projektów wykonawczych w ramach Nowej Wystawy Głównej w Miejscu Pamięci.

Miejsce Pamięci otwarte dla odwiedzających od 1 lutego 2021 r.

28-01-2021
Od 1 lutego 2021 r. ponownie można zwiedzać tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Rezerwacji na zwiedzanie z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne można już teraz dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org. Tam także znajduje się nowy regulamin, cennik oraz informacje dla odwiedzających związane z sytuacją epidemiczną.

Międzynarodowy konkurs: "Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu."

28-01-2021
Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau wraz z Instytutem Auschwitz-Birkenau ogłaszają międzynarodowy konkurs, którego hasło brzmi: „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu”.

Nasza obojętność rodzi najwięcej ofiar. 76. rocznica wyzwolenia Auschwitz.

27-01-2021
Los dzieci w obozie był głównym motywem 76. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. W związku z pandemią koronawirusa obchody 27 stycznia wyjątkowo nie odbywały się na terenie Miejsca Pamięci, a w Internecie.

Miejsce Pamięci musi pozostać dostępne. Współpraca Muzeum, Fundacji Auschwitz-Birkenau oraz firmy AppsFlyer.

26-01-2021
Muzeum Auschwitz, Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz izraelska firma AppsFlyer ogłosiły dziś powstanie wspólnego programu, którego celem będzie stworzenie rozwiązań technologicznych, które będą wzmocnić wartość edukacyjną zwiedzania dla odwiedzających z całego świata. 26 stycznia - na dzień przed 76. rocznicą wyzwolenia Auschwitz - w Polsce i w Izraelu podpisano Porozumienie o Współpracy.

Muzeum w roku pandemii. Sprawozdanie Miejsca Pamięci 2020.

25-01-2021
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2020 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński napisał: „Gorsza od zapomnienia jest taka pamięć, która nie rozbudza w nas moralnego niepokoju”.