Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

15. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

29-03-2021
24 marca w Warszawie odbyło się 15. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Wsparcie ministerstwa umożliwi inwestycję wspierającą edukację i wolontariat w Miejscu Pamięci

25-03-2021
Dzięki promesie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu wysokości niemal 21,5 miliona złotych możliwa będzie budowa hostelu i niezbędnej infrastruktury w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego obecnie nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz.

„Czy to jest człowiek? – Wykluczenia we współczesnym świecie”. Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna. Nabór na sesje otwarte.

16-03-2021
Wykluczenia we współczesnym świecie będą tematem Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Odbędzie się ona 7-8 lipca 2021 r. i ze względu na pandemię koronawirusa będzie miała wyłącznie formę zdalną.

Rekonstrukcja tożsamości. Podsumowanie projektu badawczego Muzeum Auschwitz i Arolsen Archives.

25-02-2021
W Archiwum Muzeum Auschwitz zakończył się dwuletni projekt „Rekonstrukcja tożsamości deportowanych i więzionych w KL Auschwitz na podstawie danych archiwalnych PMA-B w Oświęcimiu i Arolsen Archives w Bad Arolsen”

„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Sesja edukacyjna online - 3 marca 2021 r.

10-02-2021
„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 3 marca 2021 r.

Nowa publikacja: „Transporty polskich więźniów w kompleksach obozowych KL Auschwitz, KL Dachau i KL Flossenbürg”

04-02-2021
„Transporty polskich więźniów w kompleksach obozowych KL Auschwitz, KL Dachau i KL Flossenbürg” to tytuł nowej publikacji Muzeum. Jest to podsumowanie polsko-niemieckiego projektu realizowanego w latach 2018-2020 przez Miejsca Pamięci Auschwitz, Dachau i Flossenbürg. Jego celem było prześledzenie historii przenoszenia więźniów pomiędzy obozami koncentracyjnymi.