Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowa lekcja internetowa o mieszkańcach Oświęcimia w czasie okupacji niemieckiej

08-06-2021
„Mieszkańcy Oświęcimia w okresie okupacji” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest dr Piotr Setkiewicz, kierownik Centrum Badań Muzeum Auschwitz.

Miejsce Pamięci dostępne przez siedem dni w tygodniu od 14 czerwca

07-06-2021
Od 14 czerwca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz będzie dostępne dla odwiedzających przez siedem dni w tygodniu.

Otwarcie wystaw i czasowej siedziby Krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii

03-06-2021
W klasztorze San Salvador w Oña w hiszpańskim regionie Burgos została otwarta czasowa siedziba krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii. Prezentowane są tam trzy wystawy: „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz”, „Oświęcim 1920-1930” oraz „Polska pod okupacją”.

„…Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia...” - sesja edukacyjna online o Jerzym Adamie Brandhuberze

01-06-2021
„…Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia...” to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 17 czerwca. Jej bohaterem będzie Jerzy Adam Brandhuber – artysta malarz, więzień niemieckiego obozu Auschwitz i jeden z pierwszych pracowników Miejsca Pamięci Auschwitz. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci.

Konkurs na nową wystawę polską w Miejscu Pamięci

31-05-2021
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy, pt. "Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.

81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz - 14 czerwca 1940 r.

25-05-2021
81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.