Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Miesięcznik Memoria nr 37 (10/2020)

03-11-2020
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie. Numer 37 jest już dostępny online.

„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” - w listopadzie projekt w trybie zdalnym.

29-10-2020
W listopadzie Muzeum Auschwitz zaprasza do zdalnego udziału w projekcie edukacyjnym „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanym do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.

10. posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

23-10-2020
Przedstawiciele państw-darczyńców wspierających Kapitał Wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau spotkali się 22 października na 10. posiedzeniu Komitetu Międzynarodowego Fundacji. Spotkanie – ze względu na sytuację epidemiczną – odbyło się w trybie zdalnym.

Wydawnictwa Muzeum Auschwitz dostępne w formie e-booków

15-10-2020
Prawie 70 pozycji wydanych przez Muzeum Auschwitz jest już dostępnych w formie e-booków. Wśród nich znalazły się te najbardziej popularne, jak wspomnienia świadków, a także opracowania popularnonaukowe oraz książki edukacyjne.

Inauguracja krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii

08-10-2020
W Logroño we wspólnocie autonomicznej La Rioja oficjalnie ogłoszono powstanie krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii, który będzie wspierał w tym kraju działania podejmowanie przez Dyplomację Pamięci Muzeum Auschwitz.

Seminarium Yad Vashem online - 22-23 listopada. Zgłoszenia do 31 października.

01-10-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na dwudniowe seminarium online przygotowane z Yad Vashem w Jerozolimie, które odbędzie się 22-23 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne seminarium wyjazdowe do Izraela „Judaizm – Dzieje i kultura Żydów – Holokaust” nie odbędzie się.