Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Piotr M.A. Cywiński członkiem moskiewskiego Stowarzyszenia Memoriał

25-09-2015
We wrześniu 2015 r. zarząd Stowarzyszenia Memoriał w Moskwie zdecydował o przyjęciu do grona członków tej organizacji dr. Piotra M. A. Cywińskiego, dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

„Twórczość plastyczna Waltera Spitzera” – sesja edukacyjna

24-09-2015
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza nauczycieli i uczniów szkół o profilu artystycznym i ogólnokształcącym, studentów i wykładowców uczelni artystycznych, przewodników, uczestników seminariów prowadzonych przez MCEAH oraz wszystkie zainteresowane osoby na sesję edukacyjną pt. „Twórczość plastyczna Waltera Spitzera”, która odbędzie się w dniu 15 października 2015 r. w Muzeum Auschwitz.

Wrześniowy numer miesięcznika „Oś”. Początek konserwacji baraków murowanych w Birkenau.

17-09-2015
Na okładce wrześniowego numeru „Osi” widać baraki murowane byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz II-Birkenau. Znajdują się one w złym stanie zachowania, a większość z nich nie jest dostępna dla odwiedzających. Konserwacja tych historycznych budynków jest jednym z najważniejszych priorytetów Muzeum. Po ponad dwóch latach przygotowań i badań rozpoczęła się konserwacja dwóch pierwszych baraków murowanych.

Konserwacja dwóch baraków murowanych na terenie Auschwitz II-Birkenau rozpoczęta

04-09-2015
Na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau rozpoczął się główny etap projektu kompleksowej konserwacji dwóch murowanych baraków więźniarskich, które znajdują się w bardzo złym stanie zachowania.

Akademie Letnie w Miejscu Pamięci

02-09-2015
Prawie czterdziestu uczestników wzięło udział w Akademiach Letnich przygotowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Seminaria te odbywały się dla angielsko i niemieckojęzycznych odbiorców.

Premier Ewa Kopacz odwiedziła Miejsce Pamięci Auschwitz

17-08-2015
Premier RP Ewa Kopacz odwiedziła 17 sierpnia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Pod Ścianą Śmierci na dziedzińcu bloku 11 złożyła wieniec, składając hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.