MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Historyczny budynek tzw. małych ziemniaczarek pod opieką Muzeum

23-09-2013
Pod opiekę Muzeum trafił znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie byłego obozu Birkenau budynek tzw. małych ziemniaczarek. W niedalekiej przyszłości zostanie odbudowany i zagospodarowany. W historycznym obiekcie po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady mieścić się będzie zaplecze techniczne dla prac konserwatorskich prowadzonych na terenie Miejsca Pamięci.

Międzynarodowa Akademia Letnia w języku niemieckim

11-09-2013
W dniach 26-30 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście odbyła się pierwsza Międzynarodowa Akademia Letnia w języku niemieckim. To wspólne przedsięwzięcie Centrum Edukacji i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Wiedniu.

„Obóz rodzinny Theresienstadt” — wystawa czasowa

09-09-2013
Ekspozycję poświęconą historii getta stworzonego przez Niemców w czeskim Terezinie (Theresienstadt) oraz losowi Żydów deportowanych z Terezina do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, oglądać można w sali wystawy czasowych w bloku 12 na terenie Muzeum.

Transnational Training Program. Polsko-niemiecko-rosyjski projekt edukacyjny

28-08-2013
Zakończyły się prace międzynarodowej grupy roboczej ds. trójstronnego projektu Transnational Training Program, którego adresatami będą edukatorzy z Polski, Rosji i Niemiec. W jego ramach uczestnicy zapoznają się z historią miejsc pamięci oraz dowiedzą się, w jaki sposób w swojej pracy edukacyjnej podejmować tematykę praw człowieka. Edukacja ta ma być prowadzona na podstawie historii trzech miejsc pamięci: Auschwitz, Bergen-Belsen i Perm-36.

64. numer Miesięcznika „Oś”. Dzień Pamięci o Zagładzie Romów.

26-08-2013
W sierpniowym numerze „Osi” wiele miejsca poświęcamy dwóm rocznicowym wydarzeniom. 2 sierpnia minęło 69 lat od likwidacji tzw. cygańskiego obozu rodzinnego w Auschwitz II-Birkenau. W numerze znajdą Państwo nie tylko relację z głównych uroczystości rocznicowych, ale także artykuły poświęcone wydarzeniom zorganizowanym w tym roku przez romską młodzież zrzeszoną w organizacji ternYpe, czyli Międzynarodową Sieć Młodzieżowych Organizacji Romskich, a także podsumowanie pierwszego polsko-romsko-niemieckiego seminarium w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży.

Ochotnik do Auschwitz — sesja tematyczna o Witoldzie Pileckim

23-08-2013
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza na sesję poświęconą losom pułkownika Witolda Pileckiego, która odbędzie się w dniu 21 września — dokładnie w 73. rocznicę deportacji Pileckiego do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    189