MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Konferencja „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Kobiety wojny”

19-03-2014
Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. KOBIETY WOJNY”, która odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 5-8 czerwca 2014 roku. Celem tegorocznej konferencji jest ukazanie sytuacji kobiet podczas konfliktów zbrojnych i wojen oraz w okresach nasilenia represji w systemach totalitarnych.

Seminarium dla edukatorów z Polski i Czech zakończone

18-03-2014
Zakończyło się seminarium „Auschwitz — Historia i Symbolika” zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Miejscem Pamięci — Památník Terezín.

Wiceprezydent RPA w Miejscu Pamięci

15-03-2014
Kgalema Motlanthe, wiceprezydent Republiki Południowej Afryki, odwiedził 15 marca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Była to część jego oficjalnej wizyty w Polsce. Gościa powitała Anna Skrzypińska, zastępca dyrektora Muzeum.

Stemple do tatuowania więźniów odnalezione

11-03-2014
Metalowe stemple służące do tatuowania więźniów Auschwitz trafiły do zbiorów Muzeum. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz był jedynym, w którym więźniom tatuowano numery ewidencyjne.

Lutowy numer miesięcznika „Oś”

28-02-2014
Pierwszy w 2014 r. numer miesięcznika otwieramy podsumowaniem frekwencji w Miejscu Pamięci Auschwitz. Choć liczba odwiedzających w roku ubiegłym nie była rekordowa, to z pewnością warte uwagi jest to, że coraz więcej osób przyjeżdżających zobaczyć autentyczny teren byłego obozu decyduje się na zwiedzanie z edukatorem, co z pewnością sprzyja lepszemu poznaniu historii tego miejsca.

Wirtualna wspólnota pamięci. Ponad 100 tysięcy osób korzysta ze strony Miejsca Pamięci na Facebooku.

04-02-2014
Już ponad 100 tysięcy internautów korzysta na co dzień ze strony Muzeum Auschwitz w serwisie społecznościowym Facebook. Dzięki niej informacje dotyczące historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, ale także dzisiejszej pracy Miejsca Pamięci Auschwitz, docierają w kilkunastu językach do ludzi ze wszystkich kontynentów świata.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    195