MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Historia, Pamięć, Edukacja”. Akademia Letnia w języku angielskim i niemieckim.

18-01-2014
Zapraszamy do udziału w „Międzynarodowej Akademii Letniej” – seminarium organizowanym w językach angielskim i niemieckim, adresowanym do wszystkich osób zainteresowanych tematyką Auschwitz i nauczania o Holokauście. W szczególności zapraszamy nauczycieli, edukatorów, muzealników i pracowników instytucji zajmujących się historią II wojny światowej.

Miejsce Pamięci w 2013 roku zwiedziło 1,33 mln osób

02-01-2014
1,33 mln osób z całego świata odwiedziło Miejsce Pamięci w 2013 roku. Utrzymuje się bardzo wysoka frekwencja z ubiegłych lat. Większość zwiedzających to ludzie młodzi, przyjeżdżający na ogół w ramach różnych programów edukacyjnych.

Auschwitz od A do Z. Nowa publikacja Muzeum.

31-12-2013
Nowe wydawnictwo pt. Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu to zredagowane w sposób encyklopedyczny i bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Historyczny barak powrócił z wypożyczenia

31-12-2013
Połowa oryginalnego drewnianego baraku więźniarskiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau powróciła do Polski po trwającym ponad dwie dekady wypożyczeniu do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Przewożony drogą morską historyczny obiekt trafił już do portu w Gdyni.

Ostatni w 2013 r. numer miesięcznika „Oś”

20-12-2013
Oddajemy w Państwa ręce ostatni w tym roku numer miesięcznika „Oś Oświęcim – Ludzie – Historia – Kultura”. Znajdą w nim Państwo m.in. specjalne oświadczenie dotyczące określenia „polskie obozy zagłady”, jakie wystosowali kierujący miejscami pamięci stworzonymi na terenach byłych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady w reakcji na decyzję warszawskiej prokuratury.

Dyrektor Muzeum powołany do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

18-12-2013
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wręczył w Warszawie w imieniu premiera Donalda Tuska powołania członkom Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Wśród wybranych na nową 4-letnią kadencję Rady znalazł się dr Piotr M.A. Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    193