MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Auschwitz — historia i symbolika”. Czescy nauczyciele w Miejscu Pamięci

07-10-2013
48 nauczycieli z Czech zaangażowanych w nauczanie o Holokauście wzięło udział w seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” w Muzeum Auschwitz organizowanym wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Miejsce Pamięci Terezin.

Wychowawcy zakładów karnych i aresztów na seminariach w Muzeum Auschwitz

05-10-2013
Wychowawcy i kierownicy penitencjarni zakładów karnych i aresztów Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie oraz z Inspektoratu w Katowicach wzięli udział w seminariach  kolejnej edycji projektu „Auschwitz, historia, edukacja obywatelska”.

„432. Marian Kołodziej. Magister vitae" — sesja edukacyjna

05-10-2013
2 października  2013 r. odbyła się sesja edukacyjna poświęconą życiu i twórczości byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja, jednego z najwybitniejszych polskich scenografów teatalnych po II wojnie światowej. Jej organizatorami było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, gdzie prezentowana jest ekspozycja prac Mariana Kołodzieja pt. „Klisze Pamięci”.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska o Centrum Edukacji

02-10-2013
Problemy z siedzibą Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz były głównym tematem obrad Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. XXV posiedzeniu, które odbyło się w Warszawie 2 października, przewodniczył prof. Władysław Bartoszewski. Obecna była na nim także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

65. numer Miesięcznika „Oś”. Forum Pamięci 2013.

26-09-2013
We wrześniowym numerze podsumowujemy IV Forum Pamięci, czyli spotkanie pracowników polskich muzeów martyrologicznych, które odbyło się w Miejscu Pamięci Stutthof. W całości publikujemy jedno z wystąpień, referat dyrektora Muzeum w Sztutowie Piotra Tarnowskiego, będący refleksją na temat trudnej kondycji tego typu placówek muzealnych w kraju. Mamy nadzieję, że również Państwa skłoni on do przemyśleń.

Historyczny budynek tzw. małych ziemniaczarek pod opieką Muzeum

23-09-2013
Pod opiekę Muzeum trafił znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie byłego obozu Birkenau budynek tzw. małych ziemniaczarek. W niedalekiej przyszłości zostanie odbudowany i zagospodarowany. W historycznym obiekcie po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady mieścić się będzie zaplecze techniczne dla prac konserwatorskich prowadzonych na terenie Miejsca Pamięci.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    195