MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Sesja edukacyjna. „Drogi mojego życia” — spotkanie z Heleną Dunicz Niwińską.

30-04-2013
Helena Dunicz Niwińska, była więźniarka obozu Auschwitz, będzie gościem specjalnym sesji edukacyjnej Centrum Edukacji poświęconej orkiestrom obozowym, która odbędzie się 24 maja.

60. numer Miesięcznika „Oś”

29-04-2013
Od 25 lat w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście spod bramy „Arbeit macht frei” wyrusza Marsz Żywych. W tym roku trasą pod ruiny komór gazowych w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau przeszło ponad 10 tysięcy osób. O tym wydarzeniu piszemy także w kwietniowym numerze „Osi”. To już 60. numer miesięcznika,  a to oznacza, że wraz z Państwem, naszymi Czytelnikami, jesteśmy już pięć lat!

Auschwitz dał początek jednoczeniu się Europy. Martin Schulz odwiedził Miejsce Pamięci

20-04-2013
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz odwiedził 20 kwietnia tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Po Miejscu Pamięci gościa oprowadził zastępca dyrektora Muzeum Andrzej Kacorzyk.

Otwarta lekcja internetowa Muzeum Auschwitz w języku angielskim

16-04-2013
„Auschwitz — obóz koncentracyjny i zagłady” — lekcja internetowa  przybliżająca najważniejsze tematy z historii niemieckiego nazistowskiego obozu dostępna jest już w wersji angielskiej. Muzeum Auschwitz jest pionierem e-learningu w placówkach tego typu w Polsce.

„Auschwitz i Holokaust — edukacja w szkole i w Miejscu Pamięci”

15-04-2013
Tematyce Auschwitz i Holokaustu w edukacji szkolnej i pozaszkolnej w obliczu zmian w podstawie programowej poświęcona była konferencja naukowo-dydaktyczna „Auschwitz i Holokaust — edukacja w szkole i w Miejscu Pamięci”, która w dniach 12-14 kwietnia odbyła się w Oświęcimiu. Wzięło w niej udział ponad 80 ekspertów, nauczycieli szkolnych i akademickich z całej Polski.

22. Marsz Żywych

08-04-2013
8 kwietnia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbył się 22. Marsz Żywych. Uczestnicy, przede wszystkim młodzi Żydzi z ponad 50 krajów świata, ale także grupa polskiej młodzieży, przeszli spod bramy „Arbeit macht frei” w Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    188