MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich”

25-07-2013
Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zapraszają na roczny kurs „ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich”, organizowany w roku akademickim 2013-2014 na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Muzeum Auschwitz w czołówce światowych muzeów

17-07-2013
Muzeum Auschwitz to dziesiąte muzeum na świecie i trzecie w Europie. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez poświęcony turystyce serwis internetowy TripAdvisor. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że zestawienia tego portalu przygotowane są na podstawie opinii internautów i osób podróżujących.

63. numer Miesięcznika „Oś”. Mowa w służbie nienawiści.

16-07-2013
Tematem głównym lipcowego numeru jest czwarta Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. W tym roku ponad 130 edukatorów, przedstawicieli miejsc pamięci oraz organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka debatowało w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży i Miejscu Pamięci Auschwitz na temat, który brzmiał: Słowa w służbie nienawiści.

Prezydent Grecji odwiedził Miejsce Pamięci

09-07-2013
Prezydent Grecji Karolos Papoulias odwiedził 9 lipca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Była to część jego dwudniowej oficjalnej wizyty w Polsce.

Międzynarodowa Akademia Letnia w Centrum Edukacji

04-07-2013
Uczestnicy m.in. z Izraela, Sri Lanki, Grecji, czy Wielkiej Brytanii wzięli udział w Akademii Letniej, czterodniowym angielskojęzycznym seminarium Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Gdyby zabrakło dziesięciu... — nagrody przyznane

02-07-2013
W 66. rocznicę utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau przyznano nagrodę „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Jest to wyróżnienie dyrektora Muzeum przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji od lat wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    193