MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Auschwitz-Birkenau jest symbolem uniwersalnym. Prezydent Szwajcarii w Miejscu Pamięci.

28-01-2014
Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej oraz minister spraw zagranicznych tego kraju Didier Burkhalter wraz z małżonką odwiedzili 28 stycznia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Powitał ich dyrektor Muzeum dr Piotr M.A. Cywiński, który także oprowadził gości po terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

69. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz

27-01-2014
27 stycznia 2014 r. minęło 69 lat od wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W uroczystościach rocznicowych, które odbywały się na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau wzięli udział byli więźniowie Auschwitz oraz ocaleni z Holokaustu.

Tego miejsca nie da się ominąć. Sprawozdanie Miejsca Pamięci za rok 2013.

22-01-2014
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2013 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M.A. Cywiński podkreślił niezwykłą symboliczną wagę historii tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady dla każdego człowieka.

Styczniowy numer Miesięcznika „Oś”

21-01-2014
Pierwszy w 2014 r. numer miesięcznika otwieramy podsumowaniem frekwencji w Miejscu Pamięci Auschwitz. Choć liczba odwiedzających w roku ubiegłym nie była rekordowa, to z pewnością warte uwagi jest to, że coraz więcej osób przyjeżdżających zobaczyć autentyczny teren byłego obozu decyduje się na zwiedzanie z edukatorem, co z pewnością sprzyja lepszemu poznaniu historii tego miejsca.

Otwarta lekcja internetowa Muzeum Auschwitz w nowych językach

20-01-2014
„Auschwitz — obóz koncentracyjny i zagłady”, lekcja internetowa przybliżająca najważniejsze tematy z historii niemieckiego nazistowskiego obozu, dostępna jest w czterech kolejnych językach: po arabsku, hiszpańsku, persku i portugalsku. Muzeum Auschwitz jest pionierem e-learningu w placówkach tego typu w Europie. Lekcja wcześniej została udostępniona w językach polskim i angielskim.

„Historia, Pamięć, Edukacja”. Akademia Letnia w języku angielskim i niemieckim.

18-01-2014
Zapraszamy do udziału w „Międzynarodowej Akademii Letniej” – seminarium organizowanym w językach angielskim i niemieckim, adresowanym do wszystkich osób zainteresowanych tematyką Auschwitz i nauczania o Holokauście. W szczególności zapraszamy nauczycieli, edukatorów, muzealników i pracowników instytucji zajmujących się historią II wojny światowej.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    195