Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Muzeum w Internecie

20-09-1999
Muzeum otrzymało "sztywne podłączenie" do Internetu. Prace związane z przyłączeniem do sieci Internetu wkraczają w decydującą fazę. Trwają prace nad witryną WWW, która prezentować będzie historię obozu koncentracyjnego KL Auschwitz oraz funkcjonowanie Miejsca Pamięci i Muzeum.

Lasry House pomieści "The Center for Holocaust Studies"

16-09-1999
Otwarcie Lasry House - nowego budynku, który pomieści działający od trzech lat "The Center for Holocaust Studies" przy Clerk University.

Badania socjologiczne

15-09-1999
Dr Marek Kucia z Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył badania socjologiczne pt. PROJEKT "OŚWIĘCIM" 1999, obejmujące zarówno grupy młodzieży zwiedzającej były obóz, ich opiekunów - nauczycieli jak i przewodników Muzeum.

Tora w oświęcimskiej synagodze

20-08-1999
W budynku b. synagogi oświęcimskiej Lomdej Misznajot odbyła się uroczysta dedykacja nowego zwoju Tory, napisanej przez grupę rodzin z Long Island z Nowego Jorku. Po dedykacji Tora do momentu oddania synagogi do użytku przechowywana będzie w krakowskiej gminie żydowskiej.

Dina Gottliebova - ciąg dalszy

15-08-1999
Amerykańscy kongresmani rozpoczęli energiczną kampanię na rzecz zwrotu przez Polskę obrazów byłej więźniarki hitlerowskiego obozu KL Auschwitz. Przedstawicielka Partii Demokratycznej ze stanu Nevada Shelley Berkley przedstawiła w czwartkek w Kongresie USA apel do rządu Polski oraz muzeum w b. obozie Auschwitz-Birkenau o jak najszybszy zwrot 76-letniej obecnie Dinie Gottliebovej-Babbitt jej siedmiu prac, powstałych w obozie.

Międzynarodowa konferencja pt. "Teaching the Holocaust: an International Perspective"

15-08-1999
Międzynarodowa konferencja pt. "Teaching the Holocaust: an International Perspective" organizowana przez The Holocaust Human Rights Centre of Maine, USA. Pracownik centrum edukacji muzeum Auschwitz-Birkenau Alicja Białecka wygłosiła referat na temat edukacyjnych i wychowawczych działań prowadzonych przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz jego roli w zachowaniu pamięci o KL Auschwitz.