Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Inauguracja krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii

08-10-2020
W Logroño we wspólnocie autonomicznej La Rioja oficjalnie ogłoszono powstanie krajowego Instytutu Auschwitz-Birkenau w Hiszpanii, który będzie wspierał w tym kraju działania podejmowanie przez Dyplomację Pamięci Muzeum Auschwitz.

Seminarium Yad Vashem online - 22-23 listopada. Zgłoszenia do 31 października.

01-10-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na dwudniowe seminarium online przygotowane z Yad Vashem w Jerozolimie, które odbędzie się 22-23 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne seminarium wyjazdowe do Izraela „Judaizm – Dzieje i kultura Żydów – Holokaust” nie odbędzie się.

Miesięcznik Memoria nr 36 (09/2020)

30-09-2020
"Memoria" to nasz internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz, Holokaustu oraz pamięci i edukacji na całym świecie.

Bucik i walizka. Ciąg dalszy historii Amosa Steinberga

30-09-2020
W lipcu informowaliśmy o poruszającym znalezisku w jednym z bucików dziecięcych. Natrafiono w nim na ręcznie wykonany napis imienia i nazwiska dziecka, do którego należał - Amosa Steinberga. Podczas dalszych szczegółowych badań w Zbiorach okazało się, iż w Miejscu Pamięci znajduje się walizka, która najprawdopodobniej należała do ojca chłopca. Więcej informacji otrzymaliśmy także od rodziny Amosa.

Posiedzenie Rady Muzeum.

24-09-2020
Sytuacja Muzeum w obliczu pandemii koronawirusa zdominowała posiedzenie Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które odbyło się 23 września 2020 r. w trybie online.

14. Posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

21-09-2020
16 września w Warszawie odbyło się 14. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.