Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Podsumowanie projektu „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

15-12-2020
1560 uczniów wzięło udział w 2020 r. w projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” realizowanego w Miejscu Pamięci Auschwitz przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Wsparcie z Tajpej dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

14-12-2020
Tajwan dołączy do grona darczyńców Fundacji Auschwitz-Birkenau. Wsparcie wyniesie 1,5 miliona złotych, a zgodnie z deklaracją środki te zostaną przeznaczone na realizację projektów edukacyjnych poświęconego historii Auschwitz z użyciem nowych technologii.

Ordery Zasługi RFN dla dyrektora Muzeum oraz dyrektora Centrum Edukacji

07-12-2020
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński oraz dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Andrzej Kacorzyk zostali uhonorowani Orderami Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Włochy zwiększyły swoje wsparcie dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

03-12-2020
Rząd Republiki Włoskiej zdecydował o zwiększeniu swojego wsparcia dla Fundacji Auschwitz-Birkenau o 500 tysięcy euro. „To dowód naszego zaangażowania w konserwację Miejsca Pamięci” - napisał ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati.

Nowa publikacja poświęcona losom polskich leśników w obozie Auschwitz

16-11-2020
„Księga Pamięci leśników deportowanych do KL Auschwitz w latach 1940-1944” to tytuł najnowszej publikacji Muzeum Auschwitz. Podsumowuje ona historię co najmniej 205 polskich leśników deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Według historyka Centrum Badań Bohdana Piętki, który dokonał analizy dokumentacji archiwalnej, co najmniej 170 z nich zginęło w tym lub innych obozach koncentracyjnych, do których zostali przeniesieni.

Czeskie wsparcie dla konserwacji Miejsca Pamięci 

12-11-2020
Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej wesprze prace konserwatorskie w Miejscu Pamięci Auschwitz sumą 1,3 mln. koron (217 tys. złotych). Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt „Profilaktyczne prace konserwatorskie wybranych elementów historycznego ogrodzenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau“.