MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Przewodniczący chińskiego parlamentu Zhang Dejiang odwiedził Muzeum Auschwitz

15-07-2017
Zhang Dejiang, Przewodniczący Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej wraz z delegacją odwiedził w sobotę 15 lipca 2017 r. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Dziesięć perspektyw widzenia Auschwitz. Specjalne wydawnictwo na 70. rocznicę utworzenia Muzeum

10-07-2017
Z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum ukazał się wybór najbardziej interesujących książek wspomnieniowych autorstwa byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

„Świadomość - Odpowiedzialność - Przyszłość” – podsumowanie międzynarodowej konferencji edukacyjnej

07-07-2017
„Świadomość - Odpowiedzialność - Przyszłość” to tytuł międzynarodowej konferencji edukacyjnej poświęconej edukacji o Auschwitz i Holokauście. Była ona częścią obchodów 70. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Honorowy patronat nad konferencją objął wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

06-07-2017
„Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz" to tytuł wyjątkowej wystawy w Kamienicy Szołayskich, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Przygotowana w 70. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. To pierwsza tak obszerna prezentacja oryginalnych prac wykonanych w obozie przez więźniów Auschwitz. Patronat honorowy nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

32. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

03-07-2017
Nowe wielkie inwestycje w Miejscu Pamięci związane z obsługą odwiedzających oraz edukacją, prace konserwatorskie na terenie byłego obozu, wydarzenia związane z 70. rocznicą utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, ale także sytuacja w Miejscach Pamięci w Płaszowie, Sobiborze i Treblince, to niektóre z tematów 32. posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Oświęcimiu 2 i 3 lipca pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. W posiedzeniu wziął udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Lekcja internetowa o założeniu i początkach Muzeum Auschwitz-Birkenau

01-07-2017
„Muzeum Auschwitz w pierwszych latach działalności” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum na terenach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jej autorem jest historyk Centrum Badań Muzeum dr Jacek Lachendro.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    247