MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Milion odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w 2016 r.

19-07-2016
Już ponad milion osób odwiedziło w tym roku – do połowy lipca – Miejsce Pamięci Auschwitz-BIrkenau. Nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka.

Międzynarodowa Akademia Letnia dla absolwentów

15-07-2016
22 nauczycieli i edukatorów m.in. z Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Izraela i Brazylii wzięło udział w pierwszej Międzynarodowej Akademii Letniej drugiego stopnia. Projekt dla absolwentów angielskojęzycznych Akademii Letnich, które odbyły się w latach 2011-2015, został przygotowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zrozumieć hierarchię wartości. Funkcjonariusze Śląskiej Policji w Miejscu Pamięci Auschwitz.

14-07-2016
Prawie 300 funkcjonariuszy Śląskiej Policji oraz 120 słuchaczy ze Szkoły Policji w Katowicach wzięło udział w zakończonym właśnie cyklu szkoleń prowadzonych w ramach projektu edukacyjnego Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”.

Premier Kanady Justin Trudeau odwiedził Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz

10-07-2016
Premier Kanady Justin Trudeau odwiedził 10 lipca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Towarzyszyli mu m.in. Nate Leipciger, były więzień Auschwitz urodzony w 1928 r. w Chorzowie, który wyemigrował w 1948 r. do Kanady i wielokrotnie odwiedzał Miejsce Pamięci podczas Marszów Żywych, Minister Spraw Zagranicznych Kanady Stéphane Dion oraz rabin Adam Scheier z Montrealu, wiceprzewodniczący Rady Rabinów Kanady. Gości powitał dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński, którzy przybliżył im historię obozu, a także opowiadał o współczesnych wyzwaniach Miejsca Pamięci.

„Gdyby zabrakło dziesięciu…” – nagrody Muzeum dla wolontariuszy

01-07-2016
„Gdyby zabrakło dziesięciu…” to nagrody dyrektora Muzeum przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji wspierającym wolontariat w Miejscu Pamięci Auschwitz. Wręczono je 1 lipca – w przeddzień 69. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Włoskie wsparcie dla Muzeum Auschwitz

28-06-2016
Dzięki wsparciu finansowemu włoskiej prowincji Latina możliwy był zakup nowego pojazdu elektrycznego na potrzeby Muzeum, który wykorzystywany będzie przez Straż Muzealną do zabezpieczenia terenu oraz przewozu obóz z problemami ruchowymi m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    232