Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Sesja edukacyjna online - 3 marca 2021 r.

10-02-2021
„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 3 marca 2021 r.

Nowa publikacja: „Transporty polskich więźniów w kompleksach obozowych KL Auschwitz, KL Dachau i KL Flossenbürg”

04-02-2021
„Transporty polskich więźniów w kompleksach obozowych KL Auschwitz, KL Dachau i KL Flossenbürg” to tytuł nowej publikacji Muzeum. Jest to podsumowanie polsko-niemieckiego projektu realizowanego w latach 2018-2020 przez Miejsca Pamięci Auschwitz, Dachau i Flossenbürg. Jego celem było prześledzenie historii przenoszenia więźniów pomiędzy obozami koncentracyjnymi.

Powstaje Nowa Wystawa Główna Muzeum Auschwitz

01-02-2021
Muzeum Auschwitz podpisało umowę z firmą LS Projekt Pracownia Architektoniczna na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i prac konserwatorskich pierwszych dwóch bloków wystawienniczych oraz projektów wykonawczych w ramach Nowej Wystawy Głównej w Miejscu Pamięci.

Miejsce Pamięci otwarte dla odwiedzających od 1 lutego 2021 r.

28-01-2021
Od 1 lutego 2021 r. ponownie można zwiedzać tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Rezerwacji na zwiedzanie z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne można już teraz dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org. Tam także znajduje się nowy regulamin, cennik oraz informacje dla odwiedzających związane z sytuacją epidemiczną.

Międzynarodowy konkurs: "Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu."

28-01-2021
Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau wraz z Instytutem Auschwitz-Birkenau ogłaszają międzynarodowy konkurs, którego hasło brzmi: „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu”.

Nasza obojętność rodzi najwięcej ofiar. 76. rocznica wyzwolenia Auschwitz.

27-01-2021
Los dzieci w obozie był głównym motywem 76. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. W związku z pandemią koronawirusa obchody 27 stycznia wyjątkowo nie odbywały się na terenie Miejsca Pamięci, a w Internecie.