Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Miesięcznik Memoria - 07/2020

31-07-2020
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz i Holokaustu, a także pamięci i edukacji na całym świecie. Nowe wydanie dostępne jest tutaj (czytaj online lub pobierz PDF): memoria.auschwitz.org/Lipiec2020.

W sierpniu przedłużamy godziny otwarcia Miejsca Pamięci Auschwitz

29-07-2020
W sierpniu wydłużamy godziny otwarcia Miejsca Pamięci Auschwitz. Muzeum będzie można zwiedzać od 8.00 do 20.30.

Poruszające znaleziska w dziecięcych bucikach

21-07-2020
Wyjątkowego odkrycia dokonano podczas prac zabezpieczających buty należące do ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, które prezentowane są na ekspozycji głównej Miejsca Pamięci.

Miesięcznik Memoria - 06/2020

14-07-2020
"Memoria" to internetowy miesięcznik poświęcony historii Auschwitz i Holokaustu, a także pamięci i edukacji na całym świecie. Nowe wydanie dostępne jest tutaj (czytaj online lub pobierz PDF): memoria.auschwitz.org/Czerwiec2020.

Laureaci nagrody dla wolontariuszy „Gdyby zabrakło dziesięciu…”

02-07-2020
W 73. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, ogłaszamy laureatów tegorocznych nagród „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. Otrzymują je nasi wolontariusze oraz przedstawiciele instytucji wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci. Wśród nagrodzonych są osoby z Polski, Chin, Niemiec, Pakistanu i Stanów Zjednoczonych.

1 lipca Miejsce Pamięci Auschwitz zostanie ponownie otwarte dla odwiedzających

17-06-2020
Od 1 lipca ponownie będzie można zwiedzać tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Rezerwacji na zwiedzanie z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne można już teraz dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org. Dostępne są tam terminy od 1 lipca do 30 września. Tam także znajduje się nowy regulamin, cennik oraz informacje dla odwiedzających związane z sytuacją epidemiczną.