Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Pobyty studyjne online w Miejscu Pamięci Auschwitz

12-04-2021
Z pobytów studyjnych online organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście polscy uczniowie będą mogli korzystać w formie zdalnej. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Pamięć powinna stać się źródłem naszej moralnej odpowiedzialności

09-04-2021
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Zagłady (Yom HaShoah) dyrektor Miejsca Pamięci Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński złożył znicz na końcu rampy kolejowej znajdującej się na terenie Auschwitz II-Birkenau. Upamiętnił w ten sposób wszystkie ofiary niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz wielu innych miejsce zbrodni.

Wystawa "Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko." w Kansas City od 14 czerwca 2021 r.

01-04-2021
Kansas City będzie drugim miejscem w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” przygotowana przez Muzeum Auschwitz i hiszpańską firmę Musealia.

15. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

29-03-2021
24 marca w Warszawie odbyło się 15. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy interesów KL Auschwitz - sesja edukacyjna, 15 kwietnia 2021 r.

29-03-2021
"Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy interesów KL Auschwitz" to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 15 kwietnia 2021 r. Jej organizatorami są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Wsparcie ministerstwa umożliwi inwestycję wspierającą edukację i wolontariat w Miejscu Pamięci

25-03-2021
Dzięki promesie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu wysokości niemal 21,5 miliona złotych możliwa będzie budowa hostelu i niezbędnej infrastruktury w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego obecnie nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz.