W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
Z pobytów studyjnych online organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście polscy uczniowie będą mogli korzystać w formie zdalnej. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Zagłady (Yom HaShoah) dyrektor Miejsca Pamięci Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński złożył znicz na końcu rampy kolejowej znajdującej się na terenie Auschwitz II-Birkenau. Upamiętnił w ten sposób wszystkie ofiary niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz wielu innych miejsce zbrodni.
Kansas City będzie drugim miejscem w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” przygotowana przez Muzeum Auschwitz i hiszpańską firmę Musealia.
24 marca w Warszawie odbyło się 15. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, której głównym zadaniem jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
"Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy interesów KL Auschwitz" to tytuł sesji edukacyjnej online, która odbędzie się 15 kwietnia 2021 r. Jej organizatorami są Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.
Dzięki promesie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu wysokości niemal 21,5 miliona złotych możliwa będzie budowa hostelu i niezbędnej infrastruktury w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego obecnie nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).