Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Gimnazja

Dla uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych wizytą w Miejscu Pamięci Auschwitz został opracowany specjalny program zwiedzania dostosowany do poziomu emocjonalnego oraz zgodny z podstawą programową nauczania historii w szkołach gimnazjalnych. Ponadto, uczniowie mogą skorzystać z różnorodnych form edukacyjnych przygotowanych przez MCEAH, takich jak: jedno- lub dwudniowe pobyty studyjne z uwzględnieniem zajęć edukacyjnych – warsztatów, prezentacji multimedialnych czy prelekcji. Większość z nich dostępna jest w językach polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.
 
W przypadku uczniów gimnazjum istotne jest merytoryczne i emocjonalne przygotowanie do wizyty w Miejscu Pamięci. Pomocne w tej kwestii może być skorzystanie z lekcji przygotowującej do wizyty na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, która pomoże w znalezieniu odpowiedzi na pojawiające się ważne pytania. Z myślą o wszystkich osobach chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Auschwitz przygotowano zestaw lekcji internetowych.

Muzeum Auschwitz to także miejsce, gdzie uczniowie mogą zaangażować się w działalność Wolontariatu, zdobywając doświadczenie przy realizacji projektów edukacyjnych, konserwatorskich czy wydawniczych.